تعمیر لپ تاپ آب خورده، یکی از پیچیده ترین فرآیند های تعمیر است. زیرا متناسب با وسعت و حجم آبخوردگی لپ تاپ، نیاز به بررسی طیف گسترده ای از قطعات لپ تاپ چه در داخل شاسی و چه در نمایشگر وجود دارد. تعمیر لپ تاپ آب خورده یکی از پر ریسک ترین تعمیرات نیز هست. زیرا در صورت آبخوردگی مادربرد و پردازنده ها در درون شاسی، احتمال موفقیت آمیز بودن فرایند تعمیر لپ تاپ کاهش می یابد. اما اقدامات اولیه در رابطه با تعمیر لپ تاپ آب خورده می تواند تا حد زیادی این احتمال را افزایش دهد. در این مقاله به بررسی فرایند تعمیر لپ تاپ آب خورده و این اقدامات می پردازیم.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر لپ تاپ آبخورده

برای تعمیر لپ تاپ آبخورده به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر لپ تاپ آبخورده را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، لپ تاپ آبخورده خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات لپ تاپ، تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمیرات لپ تاپ آبخورده

تعمیر لپ تاپ آب خورده با توجه به میزان نفوذ رطوبت به داخل قطعات و شدت آسیب دیدگی آنها به شکل های متفاوت انجام می شود. اگر هنگام آب خوردگی لپ تاپ، اقدامات درستی انجام داده باشید و آب به قطعات نرسیده باشد، تا حد زیادی می توانید به تعمیر لپ تاپ آبخورده خود مطمئن باشید. اما اگر رطوبت موجب سوختن یا سولفاته شدن مدارها و قطعات شده باشد، باید هزینه قابل توجهی را صرف تعویض آنها کنید. با این حال، تیم تعمیرات لپ تاپ در زودکمک، نهایت توان فنی و تخصصی خود را به کار می گیرند تا لپ تاپ آب خورده شما را ترمیم کنند.

تعمیر لپ تاپ آب خورده

هزینه تعمیر لپ تاپ آب خورده چقدر است؟

تعیین هزینه ثابت برای تعمیر لپ تاپ آب خورده غیر ممکن است. تعیین میزان خرابی تنها بعد از خشک شدن کامل دستگاه و عیب یابی دقیق ممکن است. برای مثال در صورت خرابی مدار تغذیه، احتمال آسیب به مدارهای دیگر در لپ تاپ ممکن است. به همین دلیل تنها بعد از بررسی دقیق و تهیه لیستی از همه قطعات آسیب دیده و هزینه تعویض آنها می توان به عددی تقریبی دست یافت. متاسفانه ممکن است در طول فرایند تعمیر با قطعات آسیب دیده جدیدی مواجه شوید. در کل همکاران ما در مرکز تعمیرات زودکمک بعد از انجام بررسی های دقیق و هماهنگی با شما، نسبت به تعمیر لپ تاپ آب خورده اقدام می نمایند.اقدامات اولیه در رابطه با تعمیر لپ تاپ آب خورده می تواند تا حد زیادی این احتمال را افزایش دهد.

آیا می توان لپ تاپ آب خورده را تعمیر کرد؟

پاسخ به این سوال، مستقیما به اقدامات شما در زمان مواجهه با لپ تاپ آبخورده وابسته است. البته استانداردهای مقاومت در برابر آب و گرد و غبار در حفظ ایمنی بیشتر دستگاه در برابر آبخوردگی تاثیر مستقیم دارد، اما در صورتی که اقدامات درست از سوی کاربر اعمال شده باشد و آسیب دستگاه به حداقل رسیده باشد (مثلاً کیبورد یا نمایشگر و یا هردو)، احتمال تعمیر لپ تاپ آب خورده، بسیار بالاست. اما اگر آب به داخل بردها و مدارات داخلی لپ تاپ نفوذ کرده باشد و آنها را دچار آسیب کرده باشد، احتمال تعمیر به شدت کاهش می یابد. در هر صورت قضاوت نهایی تنها با عیب یابی دقیق دستگاه ممکن است.

هنگام آب ریختن روی لپ تاپ چه کنیم؟

زمان در نجات و تعمیر لپ تاپ آب خورده نقش کلیدی را بازی می کند. در صورتی که لپ تاپ شما با آب تماس پیدا کرد، بلافاصله آن را از برق جدا کنید و در صورت امکان باتری را از لپ تاپ جدا کنید. سپس آب یا مایع ریخته شده روی لپ تاپ را با دستمال نخی یا کاغذی که سرعت جذب بالاتری دارند خشک کنید. در صورت نفوذ آب به قطعات داخلی و یا قطعات سطحی مانند کیبورد و تاچ پد و یا حتی مانیتور دستگاه، احتمال آسیب به لپ تاپ به شدت افزایش پیدا میکند. به هیچ وجه تا زمانی که از خشک بودن کامل دستگاه مطمئن نشدید، آن را روشن نکنید. لپ تاپ را باز کرده و در زاویه تقریباً 45 درجه در حالی که مانیتور رو به زمین است، قرار دهید تا مایع در حد امکان از آن خارج شود.

 

هنگام آب ریختن روی لپ تاپ چه کنیم؟

 

 اگر مهارت کافی برای باز کردن لپ تاپ را دارید، آن را باز کنید تا قطعات داخلی خشک شوند. در غیر این صورت بلافاصله به یک مرکز تعمیر مجاز مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که هر چه مدت زمان ماندگاری آب یا مایعات در دستگاه بیشتر باشد، آسیب بیشتری به دستگاه شما وارد می شود و در نهایت هزینه تعمیر افزایش پیدا میکند.

تعمیر کیبورد آب خورده

معمولاً کیبورد لپ تاپ ها، پر برخوردترین قطعه به صفحه نمایش (در حالت بسته لپ تاپ) هستند. البته احتمال دسترسی مستقیم به سوکت اتصال مانیتور به مادربورد در زیر پنل کیبورد وجود دارد. به همین دلیل آب خوردگی کیبورد می تواند مستقیماً به مانیتور لپ تاپ هم آسیب بزند. سعی کنید در هنگام آب خوردگی با جمع کردن آب از سطح کیبورد و استفاده از فشار هوا برای حذف آب از منافذ کیبورد (البته با احتیاط فراوان) آسیب را به حداقل برسانید تا هزینه تعمیر لپ تاپ آب خورده خود را به حداقل برسانید. اما در صورت خرابی کیبورد، تعویض آن بهترین راه ممکن است.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران