تعمیر مانیتور لنوو، به دلیل نقش آن در پخش تصاویر و اطلاعات، از اهمیت زیادی برخوردار است. سرعت تعمیرات نمایشگر لنوو بسیار مهم است چون با خرابی و از کار افتادن مانیتور، در واقع دستگاه بی مصرف می شود و بازدهی خود را از دست می دهد. عوامل زیادی باعث می شوند نمایشگر شما دچار مشکل شود و تصاویر را به درستی نشان ندهد. در مواقعی که مشکل مانیتور جدی نیست، می توان با کارهایی ساده مانند تعویض کابل ها یا روشن و خاموش کردن نمایشگر، مشکل آن را برطرف کرد. اما در صورت جدی بودن مشکل، برای تعمیر مانیتور لنوو ، باید آن را به دست متخصصان یا مراکز معتبر بسپارید.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر مانیتور لنوو

برای تعمیر مانیتور لنوو به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر مانیتور لنوو را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، مانیتور لنوو خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات مانیتور، ترمیم کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

 

نحوه تعمیر مانیتور لنوو

یکی از مشکلاتی که کاربران مانیتورها با آن مواجه می شوند، اختلالات و اشکالاتی است که در مانیتور دستگاه به وجود می آید. در مواقعی که تلویزیون را تازه روشن کرده اید، اما پس از مدت کوتاهی خود به خود خاموش می شود یا تصاویر آن به هم ریخته اند و قابل تماشا نیستند، باید برای تعمیر مانیتور خود اقدام کنید. به همین دلیل ما در این مقاله انواع مشکلاتی را که منجر به تعمیرات نمایشگر لنوو می شوند، بررسی کرده ایم. عیب یابی مانیتور لنوو، تعمیر مین برد مانیتور لنوو، تعمیر پاور نمایشگر لنوو، تعمیر آداپتور مانیتور لنوو، تعمیر پنل مانیتور لنوو، تعمیر بک لایت مانیتور لنوو و تعمیر پیکسل مانیتور لنوو از رایج ترین موارد تعمیر مانیتور لنوو هستند.

 

تعمیر مانیتور لنوو

تعمیر مانیتور لنوو، به دلیل نقش آن در پخش تصاویر و اطلاعات، از اهمیت زیادی برخوردار است.

عیب یابی مانیتور lenovo

برای عیب یابی، شناسایی مشکل و تعمیر مانیتور لنوو یا هر مانیتور دیگری، باید عملکرد آن توجه کنید. در صورتی که تصاویر مانیتور، برفکی، شطرنجی و سایه دار باشند، باید برای ترمیم یا تعویض اجزای داخلی آن اقدام کنید. اگر نمایشگر هیچ تصویری را نشان نمی دهد، نشان از ایراد در مین برد دارد. چشمک زدن مانیتور، افتادن خط عمودی یا افقی در صفحه، وجود نقاط سیاه یا رنگی در تصویر یا پیکسل سوختگی و وجود پرش و چشمک زدن تصویر، علائمی هستند که در صورت مشاهده آنها، باید برای تعمیر مانیتور لنوو اقدام کنید و آن را به یک مرکز معتبر بسپارید.

 

 


تعمیر مین برد مانیتور لنوو

خرابی برد مانیتور نشانه هایی مانند خاموش شدن نمایشگر یا چشمک زدن چراغ پاور دارد. حتی گاهی در اثر خرابی برد، مانیتور هیچ تصویری نشان نمی دهد یا روی لوگو متوقف می شود. قطعاتی مانند پردازشگر، حافظه رم و ورودی و خروجی های مختلف از جمله ورودی صدا، تصویر، یو اس بی و HDMI ، همگی روی برد اصلی نصب شده اند. به همین دلیل است که خرابی مین برد، مشکلات زیادی را در روند کاری نمایشگر ایجاد می کند. اگر این قطعه آسیب جدی دیده باشد و نتوان برای تعمیر مانیتور لنوو و برد آن کاری کرد، آن را با یک برد جدید و اورجینال، جایگزین می کنند.

 

تعمیر مین برد مانیتور لنوو

 


تعمیر پاور نمایشگر LENOVO

وظیفه برد پاور، تامین ولتاژ و آمپراژ مورد استفاده مین برد است. به همین دلیل خرابی یا از کار افتادن آن، روی مین برد هم تاثیر می گذارد و باعث اختلال در عملکرد کلی نمایشگر می شود. تعمیر مانیتور لنوو و برد پاور معمولا امکان پذیر است. اما در بعضی مواقع نیز تنها راه حل این مشکل، تعویض قطعه است.


تعمیر آداپتور مانیتور لنوو

آداپتور توسط یک پورت یا سوکت مخصوص به مانیتور متصل می شود. در واقع، این قطعه باعث روشن شدن مانیتور می شود. به همین دلیل، هرگونه خرابی سوکت، باعث بروز مشکل در روشن شدن مانیتور می شود. در صورت خراب شدن سوکت آداپتور، باید برای تعمیر این قطعه و تعمیر مانیتور لنوو خود اقدام کنید یا آن را با یک سوکت آداپتور جدید جایگزین کنید. اما دقت کنید که تعمیر و تعویض سوکت معیوب، تنها باید به دست افراد متخصص انجام شود.

 

تعمیر آداپتور مانیتور لنوو

 


تعمیر پنل مانیتور لنوو

ساختار اصلی نمایشگر لنوو و هر نمایشگر دیگری را پنل آن تشکیل می دهد. این قطعه، اصلی ترین و با ارزش ترین قطعه مانیتور محسوب می شود و بیشتر قیمت مانیتور، به دلیل وجود این قطعه است. ضربه به مانیتور، رطوبت و آب خوردگی، شستشوی مستقیم مانیتور، از عواملی هستند که موجب خرابی و ایراد نمایشگر یا حتی سوختگی آن می شوند. در صورت خراب شدن پنل مانیتور لنوو خود، بهتر است به جای تعمیر مانیتور لنوو، یک مانیتور جدید خریداری کنید. چون قیمت پنل با قیمت یک مانیتور جدید تقریبا یکسان است.

 

 


تعمیر بک لایت مانیتور لنوو

مانیتور برای نمایش تصاویر، به نوری نیاز دارد که از پشت تابیده شود. به این نور، نور پس زمینه یا بک لایت گفته می شود. این نور در مانیتورهای ال سی دی، توسط لامپ های فلوئورسنت و در مانیتورهای ال ای دی توسط لامپ های ال ای دی تامین می شود. به فضایی که این لامپ در آن نگهداری می شوند بک لایت گفته می شود. اگر مانیتور شما در نوردهی دچار مشکل شده است، باید برای تعمیر مانیتور لنوو، آن را به دست متخصصان یا مراکز تعمیر تخصصی بسپارید.

 

تعمیر بک لایت مانیتور لنوو

 


تعمیر پیکسل مانیتور lenovo

اگر در صفحه نمایشگر لنوو شما نقاطی مشکی یا رنگی ظاهر شده اند و تعداد آنها رو به افزایش است، مانیتور دچار مشکل پیکسل سوزی شده است. پیکسل های نیم سوز شده هم مانند پیکسل های مرده از حرکت و فعالیت باز می مانند. تنها تفاوت این دو مشکل، آن است که معمولا پیکسل های نیم سوز شده رنگ قرمز، سبز و آبی به خود می گیرند، اما پیکسل های مرده به رنگ سیاه ظاهر می شوند. در چنین مواقعی تعمیر مانیتور لنوو باید فورا انجام شود. در بعضی مواقع مشکل پیکسل سوزی مانیتور جدی است و پنل دستگاه باید تعویض شود. در این شرایط، تعمیر پنل توجیه اقتصادی ندارد چون قیمت پنل تقریبا با قیمت یک مانیتور جدید برابر است. بنابراین برای پیشگیری از مواجه شدن با این مشکل، باید مانیتور خود را در شرایط خوبی نگه دارید.


تعمیر مشکل خالی بودن صفحه مانیتور لنوو

اگر پس از روشن کردن مانیتور لنوو متوجه خالی بودن صفحه مانیتور لنوو از هر گونه تصویر و اطلاعات بودید بهتر است موارد شرح داده شده در این بخش را بررسی کنید و در نهایت، اگر نیاز بود با یکی از متخصصان تعمیر مانیتور لنوو تماس بگیرید. نخست اینکه اگر سرور به یک سوئیچ KVM متصل است، سوئیچ KVM را بررسی کنید تا مشکل احتمالی برطرف شود. کابل مانیتور را مستقیماً به کانکتور صحیح در پشت سرور وصل کنید. اگر یک آداپتور ویدیویی اختیاری نصب کرده اید، عملکرد IMM2 غیرفعال می شود. برای استفاده از عملکرد IMM2، آداپتور ویدیویی اختیاری را بردارید. اگر سرور با آداپتورهای گرافیکی نصب شده باشد، آرم پس از تقریباً 3 دقیقه روی صفحه نمایش داده می شود اگر این اتفاق نیفتاد، مطمئن شوید که سرور روشن است. اگر سرور برق ندارد، مشکلات برق آن را برطرف کنید.. همچنین بررسی کنید که کابل های مانیتور به درستی وصل شده اند. تنظیمات روشنایی و کنتراست مانیتور را به درستی کنید. مطمئن شوید که نرم افزار سرور به درستی کار می ;کند (درصورت نیاز بروزرسانی کنید). LED های بازرسی روی برد سیستم را مشاهده کنید. در صورت خرابی برد مانیتور می بایست اقدامات لازم توسط کارشناس تعمیر مانیتور لنوو انجام شود.


خالی شدن مانیتور لنوو پس از اجرای برنامه

یکی از اشکالاتی که ممکن است برای مانیتور لنوو شما پیش آید این است که با روشن کردن مانیتور، مانیتور شروع به کار کند اما با شروع برخی از برنامه های کاربردی، صفحه نمایش خالی شود. برای رفع این اشکال ابتدا مطمئن شوید که حالت نمایشی مورد استفاده توسط برنامه ی راه اندازی شده، بالاتر از قابلیت نمایشگر تنظیم نشده باشد. دیگر اینکه مطمئن شوید درایورهای لازم دستگاه را برای برنامه نصب کرده اید. همچنین عیب ;یابی ویدیویی را اجرا کنید (به اجرای برنامه های تشخیصی پیش راه اندازی DSA مراجعه کنید).اگر سرور عیب یابی ویدیو را پاس کند، بنابراین ویدیو خوب است. اگر سرور در عیب یابی تصویری ناموفق بود، برد سیستم را تعویض کنید. تعویض برد سیستم مانیتور، یک کار تخصصی است و باید توسط تکنسین تعمیرات مانیتور لنوو انجام شود. در صورت نیاز به این سرویس، با همکاران ما در واحد «تعمیر مانیتور لنوو» تماس بگیرید.

 

 


لرزش تصویر مانیتور لنوو

اگر تصویر مانیتور لنوو شما همراه با لرزش است، یا تصویر صفحه موجدار، ناخوانا، چرخان یا مخدوش است، موارد درج شده در اینجا را بررسی و امتحان کنید. اگر خودآزمایی های مانیتور نشان می دهد که مانیتور به درستی کار می کند، پس شاید اشکال از محل قرار گیری مانیتور باشد. توجه داشته باشید که میدان های مغناطیسی ایجاد شده از اطراف دستگاه های دیگر (مانند ترانسفورماتورها، دستگاه ها، فلورسنت ها و سایر مانیتورها) می توانند باعث لرزش یا موج ;دار بودن، ناخوانا بودن، چرخش یا تحریف تصاویر صفحه شوند. اگر این اتفاق افتاد، مانیتور را خاموش کنید. (توجه: حرکت دادن مانیتور رنگی در حالی که روشن است ممکن است باعث تغییر رنگ صفحه شود). دستگاه و مانیتور را حداقل 305 میلی متر (12 اینچ) از هم جدا کرده و مانیتور را روشن کنید. توجه داشته باشید برای جلوگیری از خطاهای خواندن/نوشتن درایو دیسکت، مطمئن شوید که فاصله بین مانیتور و هر درایو دیسکت خارجی حداقل 76 میلی متر (3 اینچ) باشد. دقت داشته باشید کابل های مانیتور غیرشرکتی ممکن است مشکلات غیر قابل پیش بینی ایجاد کنند. اگر احتمال می دهید که برد مانیتور لنوو آسیب دیده است جهت بررسی دستگاه با تکنسین تعمیر مانیتور لنوو تماس بگیرید.


کار نکردن USB مانیتور

اگر پس از وصل کردن ماوس یا دستگاهی به USB متوجه کار نکردن آن شدید، ابتدا مطمئن شوید که کابل ماوس یا دستگاه USB به طور ایمن به سرور متصل است. به علاوه بررسی کنید و اطمینان یابید که درایورهای ماوس یا دستگاه USB به درستی نصب شده اند. چک کنید و ببینید که سرور و مانیتور روشن هستند. همچنین از فعال بودن گزینه ماوس در ابزار Setup مطمئن شوید. اگر از ماوس USB یا دستگاه USB استفاده می کنید و به هاب USB متصل است، ماوس یا دستگاه USB را از هاب جدا کرده و مستقیماً به سرور متصل کنید. اگر همه این موارد درست بود و مشکلی را تشخیص ندادید، ماوس یا دستگاه USB را تعویض کنید.


کار نکردن مانیتور لنوو

اگر مانیتور لنوو شما کار نمی کند عیب یابی ساده طرح شده در این بخش را امتحان کنید. این موارد را درصورت امکان مرحله به مرحله بررسی و امتحان کنید. در صورتی که به هر دلیل امکان بررسی آنها را ندارید با تکنسین تعمیر مانیتور لنوو تماس بگیرید و درخواست سرویس در محل مانیتور را ثبت کنید. برای عیب یابی، نخست پاور را بررسی کنید و از درستی اتصالات آن مطمئن شوید. دیگر اینکه لوگو یا صفحه BIOS را بررسی کنید. به علاوه کابل ها را بررسی کنید. تنظیمات نمایش را نیز بررسی کنید. همچنین به روز رسانی یا بازگرداندن درایورها را انجام دهید. برنامه های مختلف را امتحان کنید و ببینید مشکل پیش آمده ارتباطی با آنها دارد یا خیر. در صورتی که موفق به رفع این ایراد نشدید با همکاران ما در واحد تعمیر مانیتور Lenovo تماس بگیرید.

 

چطور می توان از خدمت تعمیرکار سیار مانیتور زودکمک استفاده کرد؟

تعمیرکار سیار مانیتور زودکمک، خدمات تخصصی تعمیرات مانیتور در تهران و کرج را به کاربران ارائه می دهد. برای دریافت این سرویس، درخواست تعمیر مانیتور را از طریق سایت و یا اپلیکیشن زودکمک، ثبت کنید. همکاران ما برای انجام هماهنگی های لازم، با شما تماس می گیرند.

 

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران