تعمیر یخچال ال جی در واحدهای تخصصی زودکمک و توسط تکنسین های مجرب و دوره دیده انجام می شود تا کاربران بتوانند مدت زمان بیشتری از این دستگاه استفاده کنند. انواع یخچال ال جی شامل یخچال فریزر، ساید بای ساید و ... در این مجموعه پذیرش شده و ترمیم می شوند. کافی است درخواست تعمیرات یخچال ال جی را در سامانه یا اپلیکیشن زودکمک ثبت کنید تا تیم پشتیبانی با شما تماس گرفته و اقدامات لازم را انجام دهند. در ادامه این مقاله جزئیات بیشتری را در مورد تعمیر یخچال ال جی و مدل های مختلف آن بررسی می کنیم.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر یخچال ال جی

برای تعمیر یخچال ال جی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر یخچال ال جی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، یخچال خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات یخچال، تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

خدمات تخصصی تعمیر یخچال

اقداماتی مثل تعویض لاستیک دور درب یخچال، تعمیرات موتور، تعویض موتور، رفع مشکل کاهش یا افزایش غیر عادی سرمای یخچال، برطرف کردن صداهای غیر عادی یخچال، تعمیر مشکل عدم دیفراست، رفع بوی نا مطبوع یخچال، تعمیر یخ ساز ساید بای ساید، رفع مشکلات ولتاژ خروجی، رفع نواقص و ایرادهای سیم برق، اصلاح تنظیمات یخچال، نصب صحیح یخچال و طراز کردنش، تعمیر کمپرسور، تعویض لامپ یخچال، تعمیرات تخصصی تایمر، تعمیر یا تعویض فن اواپراتور، ترمیم مشکلات و اختلالات سوئیچ، رفع انسداد لوله تخلیه و تعمیر و تعویض فن کندانسور، مهم ترین خدمات تعمیر یخچال ال جی هستند. ضمانت نامه زودکمک به شما اطمینان می دهد که قطعات استفاده شده اورجینال هستند.

تعمیر یخچال ال جی

تعمیر ترموستات یخچال lg

یکی از قطعات مهم یخچال که آسیب دیدگی آن روند کاری دستگاه را مختل می کند، ترموستات است. نحوه کار ترموستات به این ترتیب است که در صورت افزایش دمای یخچال، پیغامی به کمپرسور صادر می کند. کمپرسور پس از دریافت پیام، هوای سرد را افزایش داده و از این طریق، دمای یخچال را کنترل می کند. پس از طی شدن این چرخه، کمپرسور خاموش می شود. بنابراین در شرایطی که عملکرد کمپرسور معیوب شده و یخچال به صورت ناگهانی خاموش می شود، باید ترموستات را بررسی کرده و در صورت نیاز، این قطعه را ترمیم یا تعویض نمایید. برای تعمیر یخچال ال جی و هر برند دیگری در صورت خرابی ترموستات، باید این قطعه را تعویض کرد.

تعمیر درب یخچال ال جی

مشکلاتی مثل افتادگی درب یخچال، خرابی لاستیک، تراز نبودن درب، خرابی لولای درب، فرو رفتگی و گودی و پوسیدگی، گاهی در درب یخچال ایجاد می شوند. تعمیر درب یخچال ال جی در هریک از این موارد ضروری است و به هیچ عنوان نباید اجازه دهید که این مشکلات، ادامه پیدا کنند. اگر درب ایرادی داشته باشد، ممکن است درسته بسته نشود. در نتیجه هوای اضافی وارد یخچال شده و امکان فاسد شدن مواد داخل آن افزایش پیدا می کند. این مسئله همچنین مصرف برق دستگاه را بیشتر کرده و در نهایت منجر به آسیب دیدگی موتور می گردد.

تعمیر درب یخچال ال جی

عیب یابی یخچال ال جی

پیش از تعمیر یخچال ال جی یا هر برند دیگری، باید دستگاه به طور دقیق عیب یابی شود. وقتی منشأ ایراد یا ایرادات موجود به درستی تعیین شود، می توان اقدامات مفیدتری برای ترمیم یخچال انجام داد. چک کردن برق یخچال، بررسی دما، چک کردن محافظ ها ، تمیز کردن کندانسور، سبک کردن داخل یخچال، تست و بررسی دیفراست و بررسی مقدار گاز، اقداماتی هستند که برای عیب یابی یخچال انجام می شوند. پس از طی این مرحله، تعمیرکار با توجه به نوع و شدت آسیب دیدگی قطعات، آنها را ترمیم یا تعویض کرده و از این طریق، مشکل یخچال را برطرف می کند. 

بیشتر بخوانیم : تعمیر کندانسور یخچال

 

هزینه تعمیر یخچال ال جی

برآورد دقیق هزینه تعمیر یخچال ال جی نیازمند آگاهی از نوع خرابی و قطعه خراب شده است اما میتوان با تماس با نمایندگی تعمیر یخچال ال جی تا حدودی از هزینه پیش رو اطلاع یافت. پس از تماس، تکنسین به محل اعزام شده و به بررسی و عیب یابی دقیق یخچال میپردازد و سپس منشا بروز مشکل در آن را پیدا کرده و تشخیص می‌دهد که آیا امکان تعمیر قطعه معیوب شده وجود دارد یا باید آن را تعویض کرد. در نهایت براساس اطلاعات به دست آمده، هزینه تعمیر یخچال ال جی را برآورد کرده و به شما اطلاع می‌دهد؛ تا اگر تمایل داشتید، پروسه تعمیرات این دستگاه را آغاز کنند. توجه داشته باشید که هزینه تعمیر یخچال ال جی اعلام شده توسط تکنسین های نمایندگی ال جی مطابق با نرخ اتحادیه تنظیم شده است.

هزینه تعمیر یخچال ال جی

تعمیر ساید بای ساید ال جی

یکی از اقدامات تخصصی زودکمک در زمینه تعمیر یخچال ال جی، ترمیم ساید بای سایدهای این برند است. سایدهای ال جی در مدل های مختلف و با قابلیت های متنوع، تولید و عرضه شده اند. در سالهای اخیر، یخچال های هوشمند هم به این خانواده اضافه شده اند که البته حوزه تعمیرات یخچال را نیز متحول کرده اند. تعمیر ساید بای ساید ال جی در بیشتر موارد و مراحل، مشابه با تعمیر دیگر مدل هاست. با این تفاوت که باید برخی از قابلیت های ویژه ساید همچو یخ ساز و ... را نیز در نظر داشت. پیشنهاد می دهیم برای تعمیر یخچال ساید خود حتما از تعمیرکاران مجرب و دوره دیده در این حوزه کمک بگیرید.

تعمیر ساید بای ساید ال جی

تعمیر یخچال فریزر ال جی

تعمیر یخچال فریزر ال جی از این جهت متمایز و متفاوت است که برخی از یخچال فریزرها دو موتور دارند. انواع دو قلو هم کاملا از یکدیگر جدا بوده و تعمیر آنها به صورت مجزا انجام می شود. فریزر، معمولا چند قطعه ویژه هم دارد که در زمینه کاهش دما و انجماد مواد و دیفراست عمل می کنند. تیم تعمیر یخچال ال جی در زودکمک، انواع مدل های یخچال فریزر این برند اعم از دوقلو، کمبی، بالا پایین و ... را با استفاده از تجهیزات پیشرفته عیب یابی کرده و ترمیم می نمایند. همکاران ما تنها از قطعات اورجینال استفاده می کنند تا یخچال فریزر، پس از تعمیر نیز بهترین کیفیت کاری را ارائه دهد.

سوالات پرتکرار شما درباره تعمیر یخچال ال جی

چگونه می توان یخچال ال جی را در حالت عیب یابی قرار داد؟

خوشبختانه در برخی مدلهای یخچال ال جی امکان عیب یابی یخچال توسط خود یخچال وجود دارد. وجود این قابلیت کمک شایانی در تعمیر یخچال ال جی دارد چرا که بخش معیوب را شناسایی کرده و به تکنسین تعمیر معرفی می کند. برای قرار دادن یخچال ال‌جی در حالت تست 1، باید عملکرد «Freezer Temp» را پیدا کنید. البته به خاطر داشته باشید که برخی از مدلهای یخچال ال جی دارای دکمه اختصاصی "TEST" هستند. اگر یخچال شما نیز برخوردار از این قابلیت است، به جای آن  عملکرد، دکمه تست را برای مدت زمان مشخص شده فشار دهید. سپس، گزینه های "Express Freezing" و "Colder" را همزمان فشار دهید.

بیشتر بخوانیم : خرابی فن یخچال

سوالات پرتکرار شما درباره تعمیر یخچال ال جی

چرا یخچال lg خنک نمی کند؟

یکی از اشکالاتی که ممکن است شما را ناچار به تعمیر یخچال ال جی سازد، مشکل خنک نکردن یخچال است. اولین دلیل احتمالی خنک نشدن یخچال ال جی می تواند کثیف بودن کویل های کندانسور باشد. کویل های کندانسور با خنک کردن هوای گرم زیر یخچال به خنک نگه داشتن یخچال کمک می کنند. کثیف بودن کویل های کندانسور را چک کنید. اگر کثیف هستند، آنها را تمیز کنید و سپس یخچال خود را دوباره به برق بزنید. موارد دیگری که ممکن است سبب این اشکال شوند، خرابی موتور فن، خرابی کمپرسور خطی اینورتر، خرابی کمپرسور رله استارت و خرابی ترموستات کنترل دما است. تمامی این موارد در حین عیب یابی باید چک شده و از درست کار کردن آنها اطمینان حاصل شود. خرابی هر یک از این قطعات می تواند باعث خنک نکردن یخچال شود.

چرا یخچال lg خنک نمی کند؟

چرا یخچال صدای تق تق می دهد؟

صدا دادن یخچال در حین کار کردن تا حدی طبیعی است با این وجود برخی صداها هستند که باید به آنها حساس بود. صدای تق تق یا صداهایی که تکرار شده و تقریبا نابهنجار هستند را می توان جزو این صداها قلمداد کرد. توصیه می کنیم اگر صدا غیرمنتظره و تکرار شونده ای را از یخچال خود شنیدید جهت بررسی بیشتر با تکنسین تعمیر یخچال ال جی تماس بگیرید. در مورد صدای تق تق باید بگوییم که این صدا احتمالاً به دلیل تجمع یخ در اطراف فن اواپراتور است. علاوه بر این، لوله های آب پشت یخچال ممکن است به دستگاه یا دیوار ضربه بزنند و صداهای مشابهی ایجاد کنند. احتمال بعدی ما در صورت شنیدن صدای تق تق، مربوط به یخ ساز است. پس یخ ساز را بررسی کنید. احتمال دیگری که می توان داد ایجاد صدا توسط قطعات پلاستیکی یخچال است. کمپرسور هم می تواند باعث ایجاد چنین صداهایی شود.  در هر حال در صورت شنیدن صدای تق تق از یخچال باید تمامی این موارد مورد بررسی قرار گیرد و ایراد احتمالی برطرف شود.

چرا آب یخ ساز یخچال ال جی نشت دارد؟

یکی دیگر از مواردی که می تواند منجر به تعمیر یخچال ال جی شود، خرابی در بخش یخ ساز است. در وضعیت مدنظر ما، آب از یخ ساز یخچال نشتی دارد و بر روی زمین می ریزد. در این شرایط نیاز است قطعات مرتبط با این بخش از یخچال بررسی شده و ایراد هریک از آنها برطرف شود. نشتی یخ ساز به احتمال زیاد به دلیل گرفتگی مجرای یخ زدایی، تنظیم نادرست سطح اتصالات و شل شدن یا آسیب دیدن اتصالات و شیلنگ ها است. برلی یافتن علت اصلی نشتی آب از یخساز یخچال باید بخش های مرتبط توسط تکنسین تعمیر یخچال ال جی بررسی شوند. بخش هایی که برای علت نشتی یخ ساز بررسی می شوند عبارتند از: شیر ورودی آب، میکروسوییچ، فشار کم آب از سوی منبع، مونتاژ یخساز شکستگی یخ ساز یخچال، فیلتر آب، خراب بودن لوله‌های آب قسمت پشت یخچال، شیر برقی و در نهایت برد الکترونیکی.

چگونه می توان یخ ساز را در یخچال ساید بای ساید ال جی ریست کرد؟

ممکن است به هر دلیل بخواهید یخ ساز یخچال خود را ریست کنید. برای این کار می توانید بر اساس دستورالعمل درج شده در این بخش عمل کنید. (در صورت مواجهه با هر گونه اشکال و یا نیاز به راهنمایی های بیشتر می توانید با کارشناسان ما در واحد تعمیر یخچال lg تماس بگیرید). برای ریست کردن یخ ساز یخچال ال جی ابتدا کلید روشن/خاموش یخچال خود را پیدا کنید. (این کلید معمولاً در سمت چپ دستگاه قرار دارد). نماد یخ موجود بر روی پنل را فشار دهید و یک چرخه را اجرا کنید. سطل را عوض کنید و به مدت 30 ثانیه قطع کننده را خاموش کنید. دستگاه را دوباره روشن کنید و بگذارید 6 تا 8 ساعت بماند تا شروع به تولید یخ کند. با طی این مراحل کار ریست کردن بخش یخساز یخچال ال جی شما با موفقیت انجام خواهد شد.

چگونه می توان یخ ساز را در یخچال ساید بای ساید ال جی ریست کرد؟

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران