تعمیر ظرفشویی ال جی، که یکی از لوازم خانگی کاربردی و پر مصرف هر خانه است، زمانی ضروری می شود که شما کوهی از ظرف های نشسته دارید و دستگاه شما روشن نمی شود یا همچنان، ظرف های کثیف را به شما تحویل می دهد! لوازم خانگی ال جی کیفیت بسیار خوبی دارند و بسیار کارآمد هستند، اما به هر حال ممکن است ماشین های ظرفشویی این برند نیز مانند هر وسیله دیگری دچار مشکلات و خرابی شوند. بیشتر مشکلات این دستگاه به دلیل نگهداری نکردن از آن و عدم استفاده منظم از محلول تمیز کننده ماشین ظرفشویی برای تمیز نگه داشتن آن ایجاد می شوند. آشنا بودن با عواملی که این دستگاه را دچار مشکل می کنند، باعث می شود فرایند عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی LG دقیق تر و بهتر انجام شود.

ثبت سفارش آنلاین تعمیر ظرفشویی ال جی

برای تعمیر ظرفشویی ال جی به شکل تخصصی، زودکمک کنار شماست. با کلیک بر لینک و یا از طریق اپلیکیشن زودکمک، می توانید درخواست تعمیر ظرفشویی ال جی را به صورت آنلاین ثبت کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید. سرویس پذیرش و تحویل در محل دستگاه در شهرستان های تهران و کرج (رایگان) هم به شما این امکان را می دهد که بدون خروج از منزل، تعمیر ظرفشویی ال جی خود را توسط مجرب ترین تکنسین های تعمیرات ظرفشویی ال جی، تعمیر کرده و مجددا از آن استفاده کنید.

ثبت درخواست تعمیرات ظرفشویی ال جی

نحوه تعمیر ظرفشویی ال جی

با گذشت زمان، ماشین ظرفشویی تحت تأثیر مواد غذایی و ضایعات قرار می گیرد و ممکن است قطعات آن خراب شوند. در این شرایط، اگر از قبل، با مشکلات ظرفشویی خود آشنا باشید، فرایند عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی LG شما، بسیار سریع تر انجام می شود. از جمله مشکلات رایجی که ماشین های ظرفشویی به آن دچار می شوند و ممکن است به تعمیر ظرفشویی ال جی منجر شوند، می توان به تخلیه نشدن آب بین چرخه‌ها، چسبیدن مواد شوینده به ظرف ها، بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی و نمایش کدهای خطای مختلف اشاره کرد. این موارد و موارد دیگر، همگی ممکن است بر اثر عواملی مانند خرابی برد ظرفشویی ال جی، خراب شدن المنت کف ظرفشویی ال جی، مشکل در شیر برقی ظرفشویی، خراب شدن موتور ماشین ظرفشویی ال جی، مشکل در هیتر ماشین ظرفشویی ال جی و خرابی رله استارت موتور ظرفشويی ال جی، اتفاق افتاده باشند که در این مقاله آنها را شرح می دهیم.

تعمیر ظرفشویی ال جی

فرایند عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی LG شما، بسیار سریع تر انجام می شود.


خرابی برد ظرفشویی ال جی

برد ماشین ظرفشویی و هر دستگاه دیگری، یکی از مهم ترین قطعات آن است. برد الکترونیکی، از قطعات مختلفی مانند خازن، آی سی، دیود و ترانزیستور تشکیل شده است و عملکرد همه قسمت های دستگاه به آن بستگی دارد. در صورت خراب شدن برد ماشین ظرفشویی، عملکرد این دستگاه مختل می شود و ممکن است روشن نشود. در صورتی که به موقع بتوانید مشکل برد را تشخیص دهید احتمال تعمیر آن وجود دارد. در این شرایط، تعمیر ظرفشویی ال جی، تنها با تعویض برخی قطعات روی برد، امکان پذیر است. اما در صورتی که برد دستگاه سوخته یا نیم سوز شده باشد، تنها راه برطرف کردن مشکل دستگاه، تعویض برد آن است.

بیشتر بخوانیم : تعمیر درب ماشین ظرفشویی الی جی

خراب شدن المنت کف ظرفشویی ال جی

المنت، قطعه ای است که تولید گرما می کند و نصب آن در ماشین ظرفشویی، باعث گرم شدن آب و بهتر شسته شدن ظروف می شود. خرابی المنت در ماشین ظرفشویی ال جی، باعث شستشوی ناقص و کاهش عملکرد دستگاه می شود. به همین دلیل، وجود این قطعه در این دستگاه، بسیار اهمیت دارد. برای رفع این مشکل و تعمیر ظرفشویی ال جی، این دستگاه باید توسط یک تعمیرکار متخصص باز شود و المنت آن با اهم متر تست شود. در صورت درست بودن جریان الکتریسیته، قطعات مرتبط با المنت تعمیر می شوند. اما اگر المنت سوخته باشد و کارایی لازم را نداشته باشد، مشکل ظرفشویی ال جی شما، تنها با تعویض این قطعه برطرف می شود.

خراب شدن المنت کف ظرفشویی ال جی

مشکل در شیر برقی ظرفشویی

یکی از مشکلاتی که باعث اختلال در عملکرد و در نهایت تعمیر ظرفشویی ال جی می شود، شیر برقی ماشین ظرفشویی است که از قطعات اصلی این دستگاه محسوب می شود. این قطعه، وظیفه عبور و بستن مسیر آب به داخل ماشین ظرفشویی را برعهده دارد. در صورت خرابی شیربرقی ماشین لباسشویی، شما با نشانه هایی مانند آب دادن ظرفشویی، نشتی آب از زیر دستگاه و تمیز نشستن ظروف مواجه می شوید. برای تعمیر ظرفشویی ال جی خود و تعویض شیربرقی، ابتدا پنل پشتی دستگاه باید باز شود و سپس شیلنگ ها و متعلقات شیر برقی جدا شوند. در نهایت، این قطعه بسته به شدت خرابی آن، تعمیر یا تعویض می شود.

بیشتر بخوانیم : تعمیر برد ظرفشویی ال جی

خراب شدن موتور ماشین ظرفشویی ال جی

مشاهده نشانه هایی مانند صدای وزوز بلند، صدای جیغ مانند از ماشین ظرفشویی، اسپری نکردن آب و موارد مشابه، نشانه هایی هستند که خبر از خرابی موتور می دهند. در صورتی که کارشناس متخصص، تشخیص دهد مشکل از موتور است ،باید فورا برای تعمیر این قطعه و حتی تعویض آن اقدام کنید. چون خرابی موتور با گذشت زمان، دیگر قطعات را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

خراب شدن موتور ماشین ظرفشویی ال جی

مشکل در هیتر ماشین ظرفشویی ال جی

اغلب ماشین‌های ظرفشویی، از جمله ماشین ظرفشویی ال جی، در قسمت پایین محفظه، دارای المنت هستند. وظیفه هیتر ماشین ظرفشویی ال جی، گرم کردن آب است. اما گاهی هیتر دستگاه ممکن است دچار ایراد شود و با نشانه هایی مانند خوب شسته نشدن ظرف ها یا ارور ظاهر شده در پنل همراه است. در صورت وجود مشکل در این قسمت از دستگاه، باید برای تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی، اقدام کنید و از یک کارشناس کمک بگیرید.

بیشتر بخوانیم : جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش

خرابی رله استارت موتور ظرفشويی ال جی

رله استارت، قطعه ای است بسیار مهم در موتور ظرفشویی ال جی است که وظيفه برق رسانی به سيم پيچ های موتور را بر عهده دارد. در مواردی که برد الکترونیک ماشین ظرفشويی، برق لازم برای موتور را تامين می کند اما موتور نمی چرخد و دستگاه کار نمی کند، ممکن است ايراد از رله استارت موتور باشد. برای تعمیر ظرفشویی ال جی در این شرایط، حتما باید یک کارشناس متخصص، این ایراد را به طور دقیق بررسی کند.

خرابی رله استارت موتور ظرفشويی ال جی

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران