دیر روشن شدن تلویزیون، مخصوصا وقتی منتظر شنیدن اخبار مهمی از تلویزیون هستید، می تواند بسیار آزاردهنده باشد. هرچند مکث چند ثانیه ای برای روشن شدن تلویزیون عادی است؛ اما اگر این مدت طولانی شود و حتی به دقیقه برسد، باید فورا برای عیب یابی آن اقدام کنید. اگر دیر روشن شدن تلویزیون شما مشکلی است که اخیرا با آن مواجه شده اید، تصور نکنید تلویزیون شما در حال از بین رفتن است.

شما می توانید با آشنایی با عوامل بروز این مشکل و کمک گرفتن از یک کارشناس تعمیرات تلویزیون، می توانید آن را برطرف کنید. دلایل تاخیر در روشن شدن تلویزیون، چه بر اثر ضربات فیزیکی باشد و چه بر اثر مشکلات درونی و مختل شدن قطعات تلویزیون، باید برای عیب یابی و رفع آن اقدام کنید.

دیر روشن شدن تلویزیون

دیر روشن شدن تلویزیون، مخصوصا وقتی منتظر شنیدن اخبار مهمی از تلویزیون هستید، می تواند بسیار آزاردهنده باشد.


دلایل دیر روشن شدن تلویزیون

تلویزیون ها علاوه بر تفاوت در برند، ویژگی های متفاوت و مشخصات خاص خود را دارند. همچنین برخی از آنها دارای فناوری های بالاتری نسبت به دیگر مدل ها هستند. به روز بودن سیستم تلویزیون، یکی از بهترین راهکارها برای پیشگیری از بروز مشکلاتی مانند دیر روشن شدن تلویزیون است. اگر به موقع 

اشکال در منبع تغذیه تلویزیون، پر شدن حافظه پنهان دستگاه، به روز نبودن نرم افزار تلویزیون و نصب برنامه های زیاد، از دلایل دیر روشن شدن تلویزیون هستند که در ادامه، آنها را بررسی می کنیم.

مشاوره آنلاین زودکمک

علت دیر آمدن تصویر تلویزیون

اغلب اوقات دیر روشن شدن تلویزیون به علت آسیب دیدن برد پاور می باشد. از آنجا که برد تغذیه با برق شهری در ارتباط است، نسبت به سایر بخش‌ های دستگاه بیشتر در معرض خرابی قرار می گیرد. از دیگر عواملی که منجر به دیر آمدن تصویر می‌ شوند، شکستگی یا سوختن پنل و نفوذ آب در آن هستند.

                                    تعمیر پنل تلویزیون در زودکمک به صورت حرفه ای انجام میشه. 

مشاوره آنلاین زودکمک

اشکال در منبع تغذیه تلویزیون

در صورتی که فاصله زدن دکمه پاور تا روشن شدن تلویزیون شما مدتی است به طرز عجیبی طولانی شده است، به احتمال زیاد منشا آن از قطعاتی مانند منبع تغذیه است. بنابراین برای برطرف کردن مشکل دیر روشن شدن تلویزیون، باید منبع تغذیه و واحد برق این دستگاه را تعویض کنید.

برای این کار، شاید لازم باشد قطعه پشتی تلویزیون خود را باز کنید و سالم بودن خازن ها را بررسی کنید. اگر خازن این قطعه دارای نشتی باشد، تعویض آن بسیار فوری و ضروری است؛ بهتر است برای این کار از تعمیرکاران ماهر و مجرب تعمیر تلویزیون کمک بگیرید.

 
علت دیر آمدن تصویر تلویزیون

پر شدن حافظه پنهان دستگاه

پر شدن حافظه پنهان دستگاه، یکی از دلایل دیر روشن شدن تلویزیون است. تخلیه یا راه اندازی مجدد این دستگاه باعث می شود تا تلویزیون شما به طور طبیعی روشن شود یا زمان کمتری برای روشن شدن صرف کند. تخلیه یا راه اندازی دوباره تلویزیون را می توانید با استفاده از کنترل یا بدون استفاده از آن انجام دهید. برای راه اندازی دوباره دستگاه توسط ریموت، مراحل زیر را انجام دهید:

  • تلویزیون خود را به روش معمول روشن کنید. سپس دکمه روشن و خاموش کنترل از راه دور را نگه دارید تا تلویزیون خاموش و سپس دوباره روشن شود.

  • با انجام این روش، حافظه پنهان تلویزیون شما پاک می شود و از این به بعد، تلویزیون شما، به صورت معمولی روشن می شود.

برای تخلیه تلویزیون، باید این دستگاه را از منبع برق جدا کنید و ۳۰ ثانیه صبر کنید. سپس دوباره آن را به منبع وصل کرده و روشن کنید. با انجام این روش و با پاک کردن حافظه پنهان دستگاه، علاوه بر تخلیه دستگاه، سرعت روشن شدن آن بالا می رود و مشکل دیر روشن شدن تلویزیون برطرف می شود.

دلایل تاخیر در روشن شدن تلویزیون

به روز نبودن نرم افزار تلویزیون

تلویزیون شما از هر برندی که باشد، باید آن را به روز نگه دارید تا بتوانید از ویژگی های جدید آن بهره مند شوید. چون اگر تلویزیون هوشمند شما با نسخه قدیمی کار کند، همین باعث دیر روشن شدن تلویزیون و ایجاد مشکلات دیگر می شود.

دقت کنید هنگامی که دستگاه خود را به روز رسانی می کنید، ممکن است تنظیمات به حالت پیش فرض بازگردند. بنابراین شما می توانید سیستم تلویزیون خود را از طریق اینترنت یا به صورت خودکار به روز رسانی کنید.

مشاوره آنلاین زودکمک در تعمیرات تلویزیونبیشتر بخوانیم : تعمیر تلویزیون جی پلاس

نصب برنامه های زیاد در تلویزیون

نصب برنامه های زیاد روی تلویزیون، منابع این دستگاه را اشغال می کند و اجرا شدن این برنامه ها در پس زمینه، باعث تاخیر در پاسخ دهی و دیر روشن شدن تلویزیون می شود. اگر تلویزیون شما دیر روشن می شود، می توانید لیست برنامه های موجود در آن را مشاهده کنید و برنامه های بلااستفاده را انتخاب و حذف کنید. برای حذف برنامه هایی که استفاده نمی کنید، می توانید از مراحل زیر در تلویزیون های اندروید استفاده کنید:

  • منوی تلویزیون خود را باز کنید و گزینه برنامه ها را انتخاب کنید.

  • لیست برنامه یا برنامه هایی را که می خواهید حذف کنید، انتخاب کنید. همچنین می توانید با با زدن دکمه اینتر بر روی کنترل خود، آن را انتخاب و حذف کنید.

  • فروشگاه گوگل پلی در تلویزیون های اندروید، گزینه ای برای حذف و نصب برنامه ها ارائه می دهد که با انتخاب آن، می توانید از دیر روشن شدن تلویزیون جلوگیری کنید.

  • در نوار کناری سمت چپ گوگل پلی، از لیست برنامه ها یکی را برای حذف انتخاب کرده و بر روی گزینه Uninstall کلیک کنید.

علت دیر روشن شدن تلویزیون

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران

حسن مجیدی
1401/09/13-11:08

بسیار زیبا پخته وبا بلاغت توضیح دادید اگر چه کلی گفتید اما آنقدر این خلاصه گویی شما اثر بخش بود که اگر کسی همه مدل های تلویزیون را داشت همه موارد گفته شده شما شامل تک تک تلویزیونها وایرادادش مشد من کلی گفتم وگنر ولی شما کلی گفتید وفصیح با راهنمایی شما من خازن تلویزیونم را عوض کردم بدون اینکه آنچنان وارد باشم شغلم برقی هست سیم پیچم ولی الکترونیک نیستم صرفه جویی شد امیدوارم کمی توضیح بیشتر دهید مثلا بگویید کدام خازنها را برای تلویزیونی که دیر روشن میشود عوض کنیم باسپاس