ريست كردن فيلتر يخچال سامسونگ را باید پس از ارور دادن و روشن شدن چراغ های هشدار دستگاه، جدی بگیرید. یخچال های جدید سامسونگ و دیگر برندها که دارای آب سرد کن هستند و به شیر آب وصل شده اند، یک فیلتر مخصوص تصفیه آب دارند که باید آن را به موقع تعویض کنید. اگر ريست كردن فيلتر يخچال سامسونگ را به موقع انجام ندهید، آبی که از آن خارج می شود مانند روز اول تمیز نیست. به همین دلیل، باید به روشن شدن چراغ فیلتر تصفیه آب توجه کنید. با آشنایی با نحوه تعویض و ریست کردن فیلتر یخچال Samsung و تعویض هر ۶ ماه یکبار این فیلترها، به طول عمر یخچال و سلامتی خود کمک زیادی می کنید. در ادامه شما را با جزئیات بیشتری در مورد تعویض فیلتر یخچال سامسونگ آشنا می کنیم؛ اما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر تعمیر یخچال سامسونگ، با زودکمک تماس بگیرید.

 

مشاوره آنلاین زودکمک

 

آموزش ريست كردن فيلتر يخچال سامسونگ

نحوه تعویض فیلتر یخچال سامسونگ برای مدل های مختلف این دستگاه، متفاوت است. اما در بسیاری از مدل ها، می توانید با دکمه های زیر، عملیات ریست کردن فیلتر یخچال سامسونگ را انجام دهید:

1- نگه داشتن کلید Alarm برای حدود 3 تا 5 ثانیه

2- نگه داشتن کلید Ice یا Water برای حدود 3 تا 5 ثانیه

3- نگه داشتن کلید Ice Type یا Water برای حدود 3 تا 5 ثانیه

4- نگه داشتن کلید Child Lock برای حدود 3 تا 5 ثانیه

5- نگه داشتن کلید Crushed Ice برای حدود 3 تا 5 ثانیه

6- نگه داشتن کلید Energy Saver به مدت 3 ثانیه

7- نگه داشتن کلیدهای child lock و Ice Type به صورت همزمان و به مدت 3 ثانیه

 

ريست كردن فيلتر يخچال سامسونگ

ريست كردن فيلتر يخچال سامسونگ را باید پس از ارور دادن و روشن شدن چراغ های هشدار دستگاه، جدی بگیرید.

چه موقع اقدام به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ کنیم؟

پس از انجام عملیات تعویض فیلتر یخچال، همچنان ارور فیلتر روی نمایشگر نمایش داده می شود. در این شرایط نگران نشوید و تصور نکنید که فیلتر یخچال شما دچار ایراد است. تنها باید بدانید که یخچال سامسونگ قادر به تشخیص تعویض فیلتر به صورت خودکار نیست و باید عمل ریست کردن فیلتر یخچال سامسونگ را انجام دهید. اگر به اندازه کافی در این زمینه مهارت ندارید، بهتر است از تکنسین های مجرب تعمیر یخچال کمک بگیرید.


علائم فرسودگی فیلتر یخچال سامسونگ

یخچال ها و ساید بای ساید های سامسونگ دارای 3 چراغ آبی، بنفش و قرمز برای نمایش وضعیت فیلتر هستند. بسته به نوع فیلتری که در یخچال شما استفاده شده است، این وضعیت تغییر می کند. معمولا پس از مصرف هزار لیتر آب که حدود 5 ماه زمان می برد، رنگ علامت فیلتر یخچال سامسونگ، به رنگ بنفش تغییر می کند. همچنین، پس از مصرف هزار و صد لیتر یا پس از حدود 6 ماه، رنگ علامت فیلتر یخچال سامسونگ به قرمز تغییر می کند. در شرایطی که چراغ فیلتر قرمز شد، تعویض و ریست کردن فیلتر یخچال سامسونگ ضروری شده و پس از پایان این کار، رنگ ها به حالت عادی باز می گردند.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران