در این مطلب انواع روش های وصل شدن وای فای به تلویزیون را به شما آموزش می دهیم. برای این منظور، به یک تلویزیون هوشمند نیاز دارید و اینترنت قوی که از طریق مودم، به  دستگاه متصل شود. اتصال تلویزیون به وای فای، با یک سری تنظیمات ساده انجام می شود که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. اگر در اجرای روش ها و مراحل وصل شدن وای فای به تلویزیون با مشکل مواجه شدید، تیم تعمیر تلویزیون زودکمک، برای ارائه راهنمایی هایی تخصصی تر در کنار شما هستند.

مشاوره آنلاین زودکمک

روش های وصل شدن وای فای به تلویزیون

به طور کلی می توانید برای اتصال تلویزیون به اینترنت، از کابل اترنت یا اتصال وایرلس و بی سیم استفاده کنید. در ادامه هریک از این روش ها را به صورت کامل به شما آموزش می دهیم. اتصال تلویزیون به وای فای، با یک سری تنظیمات ساده انجام می شود.

وصل شدن وای فای به تلویزیون

اتصال وای فای تلویزیون به وای فای با کابل Ethernet

تا چند سال پیش، بهترین روش برای وصل کردن تلویزیون به اینترنت، استفاده از کابل اترنت بود. در این روش تلویزیون و مودم با یک کابل LAN به یکدیگر وصل می شوند. کاری که باید انجام دهید این است که یک سر کابل LAN را به تلویزیون و سر دیگر آن را به مودم وصل کنید. سپس دکمه Home یا Menu را در کنترل تلویزیون فشار داده و گزینه Setup را انتخاب و OK کنید. دقت کنید که ممکن است نام گزینه ها در مدل های مختلف تلویزیون و یا انواع برندها متفاوت باشد. در ادامه وارد Cable Network setup شوید. Enternet selection را در حالت Auto setup قرار دهید. به این ترتیب، به صورت خودکار آی پی دریافت می کنید و مراحل وصل شدن وای فای به تلویزیون، به پایان می رسند.

بیشتر بخوانیم : آینه کردن صفحه نمایش گوشی در تلویزیون

وصل کردن تلویزیون به وای فای با Wireless

امروزه بیشتر تلویزیون های جدید، دارای قابلیت اتصال بی سیم هستند. شما می توانید از همین قابلیت، برای وصل شدن وای فای به تلویزیون استفاده کنید. بدین منظور کافی است مراحل زیر را اجرا نمایید:

  • دکمه Menu روی کنترل تلویزیون را بزنید.

  • در قسمت Setup گزینه تایید یا ok را انتخاب کنید.

  • وارد Wireless Network setup شده و Internet Protocol setup را در حالت Auto setup قرار دهید.

  • حالا باید گزینه Access Print select را انتخاب کنید.

  • اگر چند گزینه وایرلس در صفحه نمایش داده شد، شما مودم خودتان را پیدا کرده و انتخاب نمایید.

نحوه استفاده از وای فای تلویزیون

حالا که با نحوه وصل شدن وای فای به تلویزیون و روش های مختلف این کار آشنا شدید، باید نحوه استفاده از وای فای را نیز بدانید. به محض این که اتصال اینترنت در تلویزیون برقرار شد، می توانید از آن برای وبگردی و دسترسی به دیگر قابلیت ها استفاده کنید. برای استفاده از وای فای تلویزیون، باید گزینه مربوط به وای فای را فعال کنید. این گزینه بسته به مدل و برند تلویزیون متفاوت است و با توجه به دفترچه راهنمای دستگاه، می توانید محل تنظیم آن را پیدا کنید.

نظر خود را بنویسید

نظرات کاربران